Yahuda ve Kara Mesih filminde, siyahilerin özgürlüğünü kazanması ve katledilmelerine son vermek için mücadele eden Black Panther Party lideri Fred Hampton ve FBI tarafından partinin içine sızdırılıp Hampton’ın sonunu hazırlaması istenen William O’Neal’ın yaşamları hikaye ediliyor.

Fred Hampton adında aktivist olan bir genç, siyah topluluğunun özgürlüğünü kazanması ve siyahların katledilmesine son vermek için savaşan Black Panther Party başkanlarından biri olur. Başkan Fred, bir nesile ayaklanmaları ve baskıların karşısında olması için ilham kaynağı olur. Bu sırada hapis cezasına çarptırılan William O’Neal’a FBI bir anlaşma teklif eder. FBI, William’ın Fred’in partisinin içine sızıp içeriden bilgi vermesi karşılığında ona özgürlük vaat eder. Anlaşmayı kabul eden William, yavaş yavaş Fred Hampton’un sonunu hazırlar..

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu Will Berson ile birlikte yazan Shaka King otururken oyuncu kadrosu Daniel Kaluuya, Lakeith Stanfield, Martin Sheen, Jesse Plemons, Ashton Sanders, Lil Rel Hovery, Algee Smith, Jermaine Fowler isimlerinden oluşturulmuş.

ortakoltuk.com

Türkiye Dağıtım : Warner Bros Türkiye

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here