Anasayfa Film Fragmanı DİREN! ZAMANI GELDİ FRAGMANI

DİREN! ZAMANI GELDİ FRAGMANI

1272
0

Sarah Gavron’ın ikinci uzun metrajlı kurmaca filmi Diren!. Filmde, tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, gittikçe acımasızlaşan hükümete karşı yürüttükleri mücadele anlatılıyor. Gizli buluşmalarla bir araya gelen bu grubun üyeleri işçi sınıfı kadınlar, hareketin ilk safhalarında barışçıl yöntemler izlerler. Ancak hem çalışma koşulları hem de kişisel hayatları için verdikleri eşitlik savaşı, zamanla daha radikal bir boyuta taşınmak zorunda kalır..

Filmde, bu ekibin bir üyesi olan Maud’un hikayesi anlatılıyor. Bir paketi teslim etmeye giderken eylem yapan süfrajetlerin arasında kalan Maud, eylemciler arasında kendisiyle aynı çamaşırhanede çalışan Violet’ı görür. Maud’un harekete olan ilgisini fark eden Violet, onu süfrajet hareketine ve oy haklarını savunmaya ikna etmek için gayret gösterir. Tüm risklerin farkında olan Maud, oy hakkını kazanmadan kadınlar için iyi bir gelecek olmayacağını anladığında, zeki, ilham verici bir lider olan kimyager Edith ile tanışır ve hareketin içine daha fazla dahil olur.

DİREN! ZAMANI GELDİ.

Bundan sonra süfrajetlerin içinde hem sözcülük yapması hem de eylemlerde ön plana çıkması nedeniyle göze batan Maud, bir gösterinden sonra tutuklanır ve bir hafta boyunca hapiste kalır. Bu travmatik deneyim boyunca tanıştığı süfrajetlerin adanmışlığı onu hem ürkütür, hem de hayran bırakır. Kendini hareketten ne kadar uzak tutmaya çalışsa da, bu adaletsizliğe karşı duyduğu öfke, onu hareketin içine daha çok çekip hareketin lideri olan Emmeline Pankhurst ile tanışmaya dek götürür. Filmin oyuncu kadrosunda Helena Bonham Carter, Meryl Streep, Carey Mulligan, Ben Whishaw ve Brendan Gleeson gibi yıldız isimler başı çekiyor.

DİREN! ZAMANI GELDİ.DİREN! ZAMANI GELDİ.DİREN! ZAMANI GELDİ.

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz