Ejderhanı Nasıl Eğitirsin : Gizli Dünya

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin : Gizli Dünya filminde, Vikinglerin ilk ejderha eğitmeni olan Hicks’in, nesli tükendi sandığı kendi soyuna mensup vahşi bir ejderhayı keşfetmesi sonucu gelişen olaylar hikaye ediliyor.

Hicks, Vikinglerin ilk ejderha eğitmeni olmuş ve ejderhalar ile insanlar arasındaki barışı sağlama görevini başarıyla yerine getirmiştir. Ejderhası Dişsiz ile kazandıkları bu barış, Dişsiz’in yeni keşfi ile önemini kaybeder. Dişsiz artık tükendiğini sandığı kendi soyuna mensup bir ejderhayı keşfeder. Bu dişi ejderha vahşi ve zorludur. Tehlike bir kez daha kapıya dayandığında ve Hicks’in otoritesi sınandığında, ejderha da binici de kendi türünü korumak için önemli kararlar vermek zorunda kalacaktır…

Orijinal ismi ”How To Train Your Dragon: The Hidden World” olan filmin yönetmen koltuğuna senaryosunu da yazan Dean DeBlois otururken seslendirme kadrosu Jay Baruchel, America Ferrera, Cate Blanchett, Kit Harington, Craig Ferguson, F. Murray Abraham, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : UIP TÜRKİYE

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz