Geniş Aile Komşu Kızı

Küfürsüz bir aile komedisi..

Bir nesile kaliteli komedi izletmiş olan, ailenin bütün bireylerine kendini sevdiren, izleyen ya da izlemeyen herkesin fikir sahibi olduğu repliklerinin internette yıllarca dolaştığı bir mizah…

Eminim birçok komedi filminin afişine baktığımızda dahi yüzümüzde bir gülümseme oluyordur.

Gerçekçi olmak gerekirse Türkiye’ de komedi dediğimiz zaman aklımıza argo ve küfür malzemesiyle yapılmış filmler geliyor. Bu tabunun dışına çıkanlar da var tabii…

Geniş Aile Komşu Kızı” bunu ispatlamış bir film olarak karşımıza çıkıyor. Küfür etmeden ya da argo kelimeler kullanmadan da komedi filmi yapılabildiğini gösteriyor. İstenildiği zaman mümkün olabiliyormuş. “Geniş Aile Komşu Kızı” için dizinin heyecanı ve enerjisinden kopmamış dinamiği yüksek bir film diyebilirim. Ayrıca âdet ve geleneklerimizi de tatlı bir dille mizahi olarak anlatmayı da başarmış.

Filmde mahallenin haylaz çocuğu rolünü oynayan Cevahir ve yakın arkadaşı Ulvi bir oto yıkamacı açıp tam düzgün bir hayat kurma çabası içindelerken maalesef istedikleri gibi olmayıp kendilerini yine bir maceranın içinde buluyorlar. Tabii Cevahir’ in karşısına unutamadığı eski sevgilisi Zeynep çıkınca olaylar daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor… Abisinin vasiyeti üzerine Nebil ile evlenmek zorunda kalan Zeynep, bu evliliği engellemek için Cevahir ve Ulvi’ den yardım istiyor.

Film bu noktadan sonra tadından yenmez bir hal alıyor. 100 dk boyunca tabiri caizse dur-durak bilmeyen bir tempo yaşadım. Evet birçok Türk komedi filmi gibi bu filmde de karakterlerin doğallığı ve sempatik olmaları dikkat çekiyor. Yönetmen Cüneyt İnay’da bunu vurgulamak istemiş sanırım. Mahalle kültüründe çekilmiş olması özlediğimiz tatta bir film çıkarmış doğrusu. Filmi izlerken hissettiğim duygunun, bahar geldiğinde pencereleri açık sıcak dostlukların olduğu bir mahallede yaşadığım his ile aynı olduğunu söyleyebilirim.

Geniş Aile Komşu Kızı” bol bol gülerek seyrettiğim bir film oldu. Umarım aynı ekip daha güzel filmlere imza atarak beklediğimiz gerçek komedi ile ilham kaynağı olmayı başarır ve kalıcı olur.


Yönetmen : Cüneyt İnay

Oyuncular : Ufuk Özkan, Bülent Çolak, Emre Altuğ, Rojda Demirer, Mine Teber, Tolga Canbeyli, Tuğçe Karabayır

Türkiye/Komedi/100 Dk.

OrtaKoltuk Puanı:
İLEGeniş Aile Komşu Kızı
Önceki yazı45-25 #Kusursuz Cinayet
Sonraki yazı7. Koğuştaki Mucize

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz