Kızım Gibi Kokuyorsun filminde, 14 Temmuz’da ışid saldırısında ailesini kaybeden Beatrice, ışid örgütünden kaçan Suriyeli Havi ve tatil için ülkesine gelen İbrahim’in tanışması sonucu gelişen olaylar hikaye ediliyor.

Genç bir kadın olan Beatrice Beatrice, 14 Temmuz 2016’da gerçekleşen Nice’deki Işid saldırısında tüm ailesini kaybetmesi nedeniyle acı içerisindedir. Ailesinin kaybı ile başa çıkmaya çalışan genç kadının, babasının vasiyetini yerine getirmekten başka düşüncesi yoktur. Beatrice, babasının vasiyeti üzerine, aile cenazelerini doğup büyüdükleri yer olan Antakya Vakıflı Ermeni köyüne götürmek üzere yola çıkar. Antakya’ya ulaştığında Samandağ’da bir motele yerleşen Beatrice, burada kendisi gibi örgütten kaçan Suriyeli Hevi ve tatil için ülkesine gelen İbrahim ile tanışır. Birbirlerinin hayatını etkileyen Beatrice, Hevi ve İbrahim, aralarından birinin kayıp yakınını bulmak için birlikte hareket ederler..

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Olgun Özdemir yazarken oyuncu kadrosu Çağlar Ertuğrul, Clémence Verniau, Yılşen Özdemir, Tolga Güleç, Şerif Sezer, Deniz Arna, Esin Civangil, Muhammet Cangören, Fehmi Karaaslan isimlerinden oluşturulmuş.

ortakoltuk.com

Türkiye Dağıtım : Bir Film

ortakoltuk.com

ortakoltuk.com

İLEKızım Gibi Kokuyorsun
KAYNAKKızım Gibi Kokuyorsun
Önceki yazıMükemmel Aday / The Perfect Candidate
Sonraki yazıSavaşta / At War

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz