Mary Poppins : Sihirli Dadı

Mary Poppins Sihirli Dadı filminde, Mary Poppins isimli dadının yeni nesil Banks ailesinin, bir vefattan sonra hayatlarında neşe ve merakı yeniden bulmasına yardım etmesi hikaye ediliyor.

Film, ilk filmin çıkışından 24 yıl sonra 1930’larda Depresyon dönemi Londra’sında geçiyor. Michael Banks, babasını çalıştıran aynı finansal kurum için çalışıyor ve üç çocuğu Annabel, John ve Georgie ve evdeki temizlik görevlisi Ellen ile birlikte 17Cherry Tree Lane’de yaşıyor. Annesinin geleneğini sürdüren Jane Banks, işçi hakları için kampanyalar düzenliyor ve Michael’ın ailesine yardım ediyor. Aile bir vefat yaşadığında, Mary Poppins sihirli bir şekilde hayatlarına yeniden giriyor ve Jack’in yardımıyla, evlerine neşe ve merakı geri getiriyor.

Filmde Emily Blunt, sıradan bir görevi unutulmaz, fantastik bir maceraya dönüştürebilen eşsiz sihirli becerilere sahip, pratik ve mükemmel bir dadıyı ve Lin-Manuel Miranda ise Londra sokaklarına ışık -ve yaşam- getirmeye yardımcı olan iyimser bir fenerci olan arkadaşı Jack’i canlandırıyor.

Orijinal ismi ”Mary Poppins Returns” olan filmin senaryosunu David Magee yazarken yönetmen koltuğuna Rob Marshall oturmuş. Oyuncu kadrosu ise Ben Whishaw, Emily Mortimer, Julie Walters, Pixie Davies, Nathanael Saleh, Joel Dawson, Colin Firth, Meryl Streep, Angela Lansbury, Dick Van Dyke isimlerinden oluşturulmuş.

Film müzikleri Marc Shaiman tarafından bestelenirken, şarkı sözlerini Scott Wittman ile Marc Shaiman birlikte yazmış.

Türkiye Dağıtım : UIP TÜRKİYE

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz