Anasayfa Film Fragmanı Parçalanmış

Parçalanmış

327
0

Parçalanmış filminde, çoklu kişilik yaşayan Casey’in 23 kişiliğinin Dr. Fletcher tarafından ortaya çıkartılışı ve  geriye kalan herkese hükmetme kişiliğinin ise kendisine üç kız kaçırtılarak ortaya çıkartılma mücadelesi hikaye ediliyor.

Çoklu kişilik bozukluğu olanların zihinsel bölünmeleri, uzun zamandır bilimin ilgisini çekmiştir ve çözülememiş olsa da bazılarının her kişilik için benzersiz fiziksel nitelikler, tek bir varlık içinde kavramsal ve fizyolojik bir prizma sergileyebileceğine inanılmaktadır. Kevin (James McAvoy), güvenilir psikiyatrı Dr. Fletcher’a göre (Betty Buckley) 23 kişiliği kanıtlamış olsa da geride, hala yüzeye çıkmamış ve diğer herkese hükmetmek üzere çıkmaya hazır bekleyen bir kişiliği kalmıştır. Casey (Anna Taylor-Joy, The Witch) tarafından üç genç kızı kaçırmak zorunda bırakılan Kevin, zihnindeki odacıklar arasındaki duvarlar parçalanmaya başlarken hem içindeki kişilikler hem de etrafındakiler arasında hayatta kalmak için bir savaş başlatır..

Yazar/yönetmen/yapımcı M. Night Shyamalan, Altıncı HisÖlümsüz ve İşaretler filmlerinde gördüğümüz büyüleyici atmosfere, bir adamın bölünmüş ve yetenekli zihninin gizemli alanlarını gözler önüne seren orijinal gerilim filmi PARÇALANMIŞ ile geri dönüyor. Shyamalan, geçtiğimiz yılın çıkış yapan en iyi filmlerinden Ziyaret (The Visit)’in ardından, yapımcı Jason Blum (The Purge and Insidious serisi, The Gift) ile film için yeniden bir araya geldi. Oyuncular: James McAvoy, Anya Taylor-Joy, Betty Buckley, Jessica Sula, Haley Lu Richardson. Türkiye Dağıtım : UIP

PARÇALANMIŞparcalanmis

PARÇALANMIŞPARÇALANMIŞPARÇALANMIŞPARÇALANMIŞPARÇALANMIŞPARÇALANMIŞPARÇALANMIŞparçalanmış

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here