X-Men : Dark Phoenix

X-Men : Dark Phoenix filminde, X-Men ekibinden Jean Grey’in görevde iken bir darbe alması sonucu değişen güçleri sonrasında gelişen olaylar hikaye ediliyor.

X-Men ekibinin karşısında şimdiye kadarki en zorlu ve güçlü düşmanları vardır. X-Men ekibinden Jean Grey, uzaydaki bir kurtarma görevi sırasında gizemli kozmik bir güç tarafından darbe alır. Neredeyse hayatını kaybedecek olan Jean, eve döndüğünde bu gücün onu daha güçlü kıldığını fark eder. Ancak bu güç onu daha dengesiz bir hale getirir. İçindeki bu varlıkla mücadele eden Jean, güçlerini idrak edemediği ve sınırlandıramadığı gücü bir şekilde serbest bırakır. Kontrolden çıkan Jean, sevdiklerine zarar vermeye başlar ve X-Men’i bir arada tutan yapının çözülmesine sebep olur. Parçalanan ekip tekrar birlik olmanın yolunu bulmak zorundadır. Çünkü, önemli olan yalnızca Jean’i kurtarmak değil, aynı zamanda Jean’in içindeki gücü düşmanlara karşı silah olarak kullanmak ve galaksiye hükmetmek isteyen uzaylılardan dünyayı kurtarmaktır..

Yönetmen koltuğuna filmin senaryosunu da yazan Simon Kinberk otururken oyuncu kadrosu Jennifer Lawrence, James McAvoy, Sophie Turner, Michael Fassbender, Jessica Chastain, Tye Sheridan, Nicholas Hoult, Kodi Smit-PcPhee, Alexandra Shipp, Evan Peters isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : TME (THE MOMENTS ENTERTAİNMENT)

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz