SARIŞIN BOMBA   (ATOMİC BLONDE)

Sarışın Bomba filminin yönetmen koltuğuna ” John Wick(2014)” ile yönetmenliğe merhaba diyen David Leitch oturmuş. Yönetmenimiz, bildiğiniz üzere  daha önce filmlerde dublörlük yapıyor ve dövüş koreografileri düzenliyordu. Artık kendi kanatları ile uçmaya başlayan Leitch, önümüzdeki günlerde ”Deadpool 2 ” ile de seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Bugün basın gösteriminde izlediğim Sarışın Bomba’da, Leitch’in muhteşem müzikler eşliğinde bir bale zarafetinde sunduğu dövüş sahneleri lezzetliydi. Lafın kısası, bundan sonra aksiyon filmi izlemek istiyorsanız David Leitch filmlerini tercih etmelisiniz.

APTAL SARIŞIN MI ? AKILLI SARIŞIN MI?

Sarışın Bomba filminde, soğuk savaşın hüküm sürdüğü ve her ülkeden ajanların cirit attığı Berlin duvarının yıkılmak üzere olduğu 1988-1989 yıllarında geçen heyecanlı bir ajan hikayesi anlatılıyor. Film, ABD başkanı Ronald Reagan ve Sovyetler Birliği başkanı Mihail Gorbaçov’un konuşmalarının yer aldığı çok kısa görüntüleri ile başlıyor. Sonra, hikayemizin bunlarla alakası yok denilip ajan M16 ajanı Lorraine Broughton(Charlize Theron)’un hikayesine odaklanılıyor. M16 ajanı Lorraine, öldürülen bir ajanın neden öldürüldüğünü araştırmak ve eksik ajanlar listesini bulmak için Berlin’e gönderilir. Sarışın ajanımız Berlin’de, düşmanları ve dost bildikleri ile ölümcül, amansız bir mücadeleye girişir..

Film, kurgusundaki sıkıntılar ve laf salataları nedeni ile ilk yarı seyirciyi yorup uyumasına yol açarken ikinci yarı harika müzikler eşliğinde ki aksiyon sahneleri ile seyirciyi uyandırıp ”hışştt” ben buradayım dedirtiyor. Seyircinin adrenalini yükselten araç takip ve dövüş sahneleri tam bir usta işi. Hemen hemen her ajan filmine konulan sevişme sahneleri bu filmde de var ama bu filmde ki sevişme sahnesi diğerlerinden çok farklı! Estetik bir koreografi ile çekilen sevişme sahnesini atlamamanızı naçizane tavsiye ediyorum.

Charlize Theron’un oyunculuğunu beğeniyorum. Her rolün hakkını veren bir oyuncu. Bu filmde de oyunculuğunu konuşturmuş. Kendisine eşlik eden James McAvoy ‘da fena değildi. Filmin titizlikle seçilen müziklerini çok beğendim. Görsel efektler fena değildi. Aksak bir ritme sahip kurgusunu ise beğenmedim.

Sözün özü: Bu sıcak yaz günlerinde tatiliniz bittiyse ve sinema sever bir izleyici iseniz vede aksiyon seviyorsanız (ilk yarıyı atlatmanız şartı ile) bu film tam size göre. İyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz