After : Mutluluk / After Ever Happy

After serisinin dördüncü filmi ”Mutluluk” sinemalarda gösterime girdi. Baştan söyleyeyim bu film, uzun uzun yazılar yazılıp, methiyeler düzülecek bir yapım değil. Çünkü, yazılacak dişe dokunur birşey yok anlatılan hikayede. Başka bir deyişle boş bir film. Neyse, kısaca filmin hikayesinden bahsedeyim size.

Hardin, gerçek babasının kim olduğunu öğrenince kartlar yeniden karıştırılıyor. Hardin, yine alkol illetine teslim oluyor ve Tessa onu her türlü engele rağmen kurtarmak için mücadele ediyor. Bu durum ”haydaa yine başa döndük, ne zaman kurtulacağız bu sonsuz döngüden” dedirtiyor ister istemez seyircisine.

Dördüncü kez Tessa ve Hardin arasında yaşanan uçsuz bucaksız, bir yukarı çıkan bir aşağı inen aşka tanık oluyoruz. Eğer bu film reçete ile alınabilseydi, doktorlar tarafından uyku sorunu olan seyircilere uyku hapı olarak verilebilir. Bulgaristan’da çekilen filmde gösterilen cancanlı süslü yerler, serinin üçüncü bölümünde olduğu gibi prodüksiyon tarafından satın alınan hazır görüntüler. Bu şu anlama geliyor : Masrafa ne gerek var, seyirciye ne versen yiyor.

Filmde, bana göre filmin akışına, eğlencesine, estetiğine hiç bir katkısı olmayan sulandırılmış Amarikan vari iki seks sahnesi mevcut. Ben beğenmedim, sizi bilmem. Diğer yandan, diğer serilerde de olduğu gibi  inanılmaz çoklukta aptalca dialoglar mevcut. Bu film, insanlara sinemaya gitmeyi bıraktırabilir diyorum, başka da birşey demiyorum.

Benim için en önemli şok ise filmin sonunda perdede ”Devam Edecek” yazısını görmek oldu. Devam filmini izlermiyim bilmiyorum, o gün gelsin bakalım. Ama şimdilik söyleceğim ”Hayır”.

Yönetmen : Castille London

Hikaye : Anna Todd

Senaryo : Sharon Soboil

Görüntü Yönetmeni : Rob Givens, Joshua Reis

Kurgu : Morgan Halsey

Müzik : Geogerge Kallis

Oyuncular : Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Carter Jenkins

ABD / Romantik-Dram / 119 Dk.

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz