Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar AŞK PERİSİ

AŞK PERİSİ

1449
0

 AŞK PERİSİ (THE FAİRY)  AŞK ÜZERİNE YAPILMIŞ ÇILGIN BİR KOMEDİ  22 Haziran Cuma günü vizyona girecek olan 93 dakika süreli,komedi türündeki,Fransa,Belçika ortak yapımı filmin yönetmen koltuğuna Dominigue Abel,Fiona Gordon ve Bruno Romy oturmuş. Bu üçlü aynı zamanda filmin senaristliğinin yanında,baş rollerini de paylaşmış durumdalar. Yani başka bir deyişle ”hem çalmışlar,hemde oynamışlar”. Ben filmi beğendim. Bu hafta vizyona giren filmler arasında en iyisi diyebilirim.

AŞK PERİSİ

     Konusu,oyunculuklar ve görüntülerin yanı sıra filmin müzikler ide bir hayli hoş. Filmde,Eski Amerikan filmlerindeki dans sahnelerini hatırlatan karelerde mevcut. Oyunculuklar fena değil. Ancak,Görme özürlü Barmen rolünü oynayan Bruno Romy’i ayrı bir yere koymak gerekiyor. Ne yalan söyleyeyim oyunculuğuna hayran kaldım. Bence Aşk Perisi,komedi sevenler için ideal bir seçim. Bir otelde gece görevlisi olan Dom (Dominigue Abel),kendi halinde,bekar,iş yerine bisikleti ile gidip gelen,günlük hayatı hep aynı olan bir adamdır. Otel’de işinin başında iken içeriye bir bayan girer ”-Adım Fiona,ben bir peri’yim. Sana 3 dilek hakkı veriyorum”der. Dom,şaşırır. Ancak,bayanı umursamaz ve ”- oda istiyor musunuz ?” diye sorar. Peri ”- evet istiyorum”der ve odasına çıkar.

AŞK PERİSİ

        Dom,aksilikler yüzünden bir türlü yiyemediği sandviçini yerken lokması nefes borusuna kaçar. Ölümle burun buruna kaldığı anda peri gelir ve Dom’u kurtarır. Peri Fiona,Dom’a yine 3 dilek hakkı olduğunu söyler. Dom,bir motosiklet ve ömür boyu ücretsiz benzin ister. 3. Dileğini ise aklına gelmediği için söyleyemez. Dom,uyandığında benzini dolu motosikleti yanı başında bulur. Ve olaylar bundan sonra Dom’un ummadığı bir şekilde gelişir. Dom,un 3.dileği nedir? Bunu peri Fiona’ya söyleyecek midir?…Çıkarsız buram buram,saf aşk kokan bu komik filmi izlemenizi öneririm.

AŞK PERİSİAŞK PERİSİ

OrtaKoltuk Puanı:

İYİ SEYİRLER

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz