Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar KARANLIK GÖLGELER

KARANLIK GÖLGELER

2685
0

  KARANLIK GÖLGELER (DARK SHADOWS)  HER AİLEDE BİR ŞEYTAN VARDIR.   Fantastik-Korku-komedi türündeki ABD yapımı,113 dakika süreli,Amerika’da açılış haftasında 1.415.000 dolar gelir elde eden filmin yönetmen koltuğuna Tim Burton’u görüyoruz. Baş rolleri ise Johnny Depp,Michelle Pfeiffer,Eva Green ve Helena Bonham paylaşmış.  KARANLIK GÖLGELER,açık söylemek gerekirse beni fazlası ile hayal kırıklığına uğrattı dersem yalan söylememiş olurum. Kötü bir senaryo ve kötü oyunculuklar.

KARANLIK GÖLGELER

Johnny Depp’in çok başarısız ve kötü oyunculuk sergilediği bu film hanesine eksi olarak yazılacaktır. Filmde aklımda kalan 3 sahne var. 1.si filmin harika müzikleri eşliğinde 70’li yıllara ait araçları,giyimleri ve dekorları,2.si vampir Barnebas ile büyücü Angeligue’nın ortalığı kırıp dökerek yaptıkları sevişme sahneleri,3.sü ise Barnebas’ın dişlerini fırçaladığı sahne. (Jenerikteki Moody Blues şarkısı ”Nights in White Satin”,evin küçük kızının televizyonda dinlediği The Carpenters’in ”Top of the world” harika şarkılar,dinlemenizi tavsiye ederim) Johnny Depp’in kendini yenilemiyen,Karayip Korsanları filminde canlandırdığı Jack Sparrov vari yürüyüşü ve mimikleri bu filmde çok sırıtıyor. (biran kendimi Karayip Korsanları filmini izliyor gibi hissettim:)

KARANLIK GÖLGELER

       1760’lı yıllarda Collins ailesi,Collins İmparatorluğunu kurmak üzere Amerika’ya gelip yerleşiyorlar ve kısa bir sürede dev bir şirket oluyorlar. Zamanla her şey yolunda gidiyor. Çocuklar Barnebas büyüyor,genç,yakışıklı,çapkın bir delikanlı oluyor. Barnebas ve Josette birbirine aşık oluyor. Barnebas’a aşık olan büyücü Angeligue,bu aşkı kabullenemiyor ve ailedeki herkesi öldürüyor. En son Barnebas’ın sevgilisi Josette’de kendini uçurumdan atıp intihar edince peşinden Barnebas’da atlayıp intihar ediyor. Ancak,büyücü tarafından vampire dönüştürülen Barnebas ölmüyor. Büyücü,Barnebas’ı bir tabuta koyup zincirleyerek onu yalnızlığa mahkum ediyor. 200 yıl sonra tesadüf sonucu bulunan tabut açılıyor ve kahramanımız uyanarak 1972’li yıllara dönüş yapıyor. Artık Barnebas’ın tek hedefi vardır,Yeni nesil ailesini büyücüden korumak ve geçmişin intikamını almak.

KARANLIK GÖLGELER

OrtaKoltuk Puanı:

İYİ SEYİRLER

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz