BİRLİKTE KOŞACAĞIZ, BİRLİKTE ÖLECEĞİZ, HER ZAMAN ÇILGIN..

2020 yılının ilk animasyon filmlerinden olan ”Ajanlar İş Başında” filminin seslendirme kadrosunda sesi ile seyircisiyle buluşan, sinemanın haylazı Will Smith filmin hem ortak yapımcısı hemde başrol oyuncusu olarak yenilenmiş bir Bad Boys‘la sevenlerinin karşısına çıkıyor. Öyle ki, ilk Bad Boys filminin üzerinden yirmi beş, ikincisinin ise on yedi yıl geçmiş iken üçüncüsü ile hayranlarını yine aynı coşkuyla karşılamaya hazırlandığı şüphesiz. Geçtiğimiz sezon ”İkizler Projesi” ile takipçilerinin karşısına yine güçlü performansı ve oldukça fit görüntüsü ile geçen Willl Smith, yeni filminde de canlandırdığı Miami polisi Mike karakteri ve partneri Marcus (Martin Lawrence) ile son derece uyumlu bir portre çiziyor.

Ölümüne Dostluklar..

Will Smith ( Mike Lower) ve Martin Lawrence ( Marcus Burnnet) ; iki çılgın adam, komik, eğlenceli ve de keyifli dostluklarını yeni seride de sürdürmeye devam ediyor. Baştan belirtelim. Son dakikasına kadar aksiyonun içine gömüleceğiniz, yer yer gülüp, yer yer acaba benim hayatımda da böylesi dostluklar var mı? Sorusunu kendinize soracağınız bir film ile bu hafta karşı karşıyasınız. Miami Polisi Teşkilatı ile Mexico’nın Baronları arasında geçen hikâye giderek başka bir aşka evrilen senaryo ilginçleşiyor.

Aşk için ölmeli, aşk o zaman aşk..

Miami, California ve Mexico City üçgeninde, Bad Boys 3, Mevcut kartel (Uyuşturucu örgütü) bitirmek için her şeyi göze alan; gözü pek polislerimiz, bir yerde adalet ararken, diğer yandan aşk sarmalında seyirciyi farklı düşündürecek aksiyon içinde olacaklar. Öyle ki yeri geldiğinde; Dostluk mu? Aşk mı? Kötülüğün karşısında belki de artık emekli olup işi bırakmak gerekmektedir. Çünkü, daha fazla dost kaybetmek istenmez. Hele ki bu en can dostun ise..

Tabii burada her dizi yada film de olduğu gibi partner olanlar, adalet de arasalar içlerinden biri her zaman daha evcimen diğeri daha uçarı, olabiliyor. Hayat da böyle değimli zaten? Haylaz ve onun can dostu, suçluyu mu? Yoksa başka bir şeyi mi takip etmeli? Peki, bunun daha da ötesi var mı? Diğer yandan ise terk edilmenin acısını, ruhunda ki kötülüklerle besleyip büyüten bir kadın neler yapabilir?

Filmi izlerken ve kötülük de demişken; aklıma yıllar önce (1990) Kevin Costner, Anthony Quinn, Madeliene Stowe isimlerinin rol aldığı ”İntikam” filmi geldi. Tabii neyi beslersen, onunla büyürsün. O yüzden, sözleri ve melodisiyle kulaklara yer edecek Bad Boys müziği eşliğinde sizi hikayeden koparmayacak kurgusu ile keyifli bir hafta sonu yaşatacak bir film karşınızda olacak. İyi seyirler.

KONU: Bad Boys : Her Zaman Çılgın filminde, uyuşturucuya karşı savaş açan iki polisin yaşadığı macera hikaye ediliyor. Mike Lowery ve Marcus Burnnet, narkotikten sorumlu olan iki polistir. Mike Lowery, orta yaş krizinin etkileri ile baş etmeye çalışıp emekliliğe hazırlanırken, Marcus Burnett polis müfettişi olarak kariyerine devam etme isteğindedir. İkili, bu sefer oldukça yetenekli genç bir uyuşturucu baronu olan Armando Armas’ın ve ”cadı” lakaplı annesinin peşine düşer. Ancak Armando’yu ve annesini yakalamak hiç de kolay değildir. Soğukkanlı bir katil olan Armando’nun ve annesinin peşine düşen ikiliyi finalde büyük bir sürpriz beklemektedir..

Yönetmen : Adil El Arbi, Bilall Fallah

Senaryo : Chris Bremner, Joe Carnahan, Peter Craig

Görüntü yönetmeni : Robrecht Heyvaert

Müzik : Lorne Balfe

Oyuncular : Will Smith, Martin Lawrence, Vanessa Hudgens, Alexander Ludwig, Charles Melton, Paola Núñez, Kate Del Castillo, Nicky Jam, Joe Pantoliano.

ABD / Aksiyon-Komedi / 123 Dk.

Film notum:
İLEBad Boys : Her Zaman Çılgın
KAYNAKBad Boys : Her Zaman Çılgın
Önceki yazıElveda / The Farewell
Sonraki yazıNasipse Olur

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz