Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar BÜYÜK MUCİZE

BÜYÜK MUCİZE

3107
0

BÜYÜK MUCİZE (BIG MIRACLE)   Yönetmenliğini Ken Kwapis’in yaptığı,baş rollerini Kristen Bell,Drew Barrymore ve John Krasinski’nin paylaştığı ABD yapımı filmin süresi 123 dakika. Film,1988 Yılında yaşanan gerçek bir balina kurtarma operasyonundan beyaz perdeye uyarlanmış. Klasik ve eski bir anlatıma sahip olan Büyük Mucize,medya,politika ve hayvan severler üzerine çarpıcı vurgulamalar yapıyor. Maddi çıkar ilişkileri,politik oyunlar filme damgasını vurmuş. Filmde,farklı düşüncelerle kurtarma operasyonunu yönlendiren siyasetçiler,Eskimolar,büyük kazanç sahibi patronlar ve 3 gri balinanın yaşamları anlatılıyor.

BÜYÜK MUCİZE

     Her yaştan seyirciye hitap eden bir film olması nedeni ile ailecek izlenebilecek ender filmlerden bir tanesi Büyük Mucize. Filmde,basının büyük gücüne bir kez daha şahit oluyoruz. Normalde göz ardı edilecek bu olayın tüm dünyaya duyurulması,Alaska’da görev yapan yerel kanal muhabirinin sayesinde oluyor. Bu muhabirin sayesinde,büyük patronlar,dünya siyasetçileri,eşler,çocuklar balinaları kurtarmak için seferber oluyor ama farklı çıkarlar ve düşünceler nedeni ile. Medya mensupları haber,patronlar çıkar,siyasetçiler ise oy peşinde.

BÜYÜK MUCİZE

    FİLMİN KONUSU :Oldukça uzun ve sıcak bir yaz sonrası ABD’nin Alaska eyaletinin Barrow kentinde bir Eskimo avcısı buzul kütlesinin altında beslenen 3 gri balina görür. Her yılki geleneksel göç yolundan sapan bu üç gri balina,Alaska’da buzulların arasında sıkışıp kalır. Nefes alabildikleri tek yer açıkta kalan son deliktir. Ne var ki o delikte havaların soğuması ile giderek küçülmeye başlar. Tesadüf sonucu balinaların durumuna şahit olan yerel muhabir,bu olayı tüm dünyaya duyurmaya çalışır. Balinaları kurtarmak için,müthiş bir kurtarma mücadelesi ve zamanla yarış başlar..

BÜYÜK MUCIZ

Film notum:

İYİ SEYİRLER

Önceki yazıÖBÜR DÜNYADAN
Sonraki yazıULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz