Roman White’ın yönettiği 2021 yapımı Netflix filmi ‘A Week Away / Hayatımın Kampı’ bir gencin dine dönüşünü ve hayata karşı bakış açısının değişişini konu alan bir müzikal. Alan Powell ilk defa bu filmde senarist olarak karşımıza çıkıyor. Bu film hakkında yaptığım bütün eleştiriler senaryo temelli olsa da ilk deneyime göre iyi bir iş çıkartmış. Alan Powell yine bu işiyle ilk defa uzun metraj da karşımıza yapımcı olarak çıkıyor.

Ana karakterimiz Will Hawkins (Kevin Quinn) gideceği hiçbir yer kalmamış, inançsız, kötü alışkanlıkları olan bir gençtir. Hayatının dönüm noktası her şeyin düğüm haline getirecek araba hırsızlığından sonra başlayacaktır. Bu araba hırsızlığı onun hayatını iki yola ayıracaktır. Islah evi ve dini bir yaz kampı. Will için yaz kampı ,ıslah eviyle karşılaştırılınca kulağa daha katlanılabilir gelir ve tercihini bu yönde kullanır.

High School Musical filminin dini bir hali gibi düşünerek izlediğim bu film beni gençliğimde izlediğim filmlere götürdü diyebilirim. Yönetmen de bu durumun farkında olacak ki benim gençliğimin ergen kitlesini hedef alan filmlerini küçümser atıflardan çekinmemektedir. Ancak bu atıflar da bazı sahneler gibi filmin içerisine anlara hizmet etmeyen şekillerde yersizce sıkıştırılmış gibi duruyor.

Film genelde toz pembe ve güzel duygular üzerinden sakin bir şekilde ilerliyor ancak zaman zaman kötü karakterin yarattığı dramalar ve ana karakterin kendini aşağıya çekmesi yüzünden bir takım gerginlikler yaşanıyor. Buradaki diğer sorun ise kötü olması gereken karakterimizin çoğu zaman kötü olarak çok eğreti duruyor olması ve karakterimizin kendiyle verdiği savaşın gerçeklikten uzak bir şekilde ele alınmış olması. Ama bütün bunlar dışında film afişindeki gün batımı gibi sakin ve huzurlu hissiyat uyandırıyor izleyenlerde.

MİSAFİR YAZAR : İZEM TOPAL

Yönetmen : Roman White

Senaryo : Alan Powell, Kali Bailey

Görüntü Yönetmeni : James King

Kurgu : Parker Adams

Müzik : Adam Watts

Oyuncular : Kevin Quinn, Bailee Madison, Sherri Shepherd, David Koechner, Kat Conner Sterling, Jahbril Cook, Ed Amatrudo, Cahbril Cook, Lain Tucker

ABD / Müzikal-Aile-Romantik / 94 Dk.

Film notum:
İLEHayatımın Kampı
KAYNAKHayatımın Kampı
Önceki yazıBabamın Mutfağı / Uncorked
Sonraki yazıWrath of Man / İntikam Vakti

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz