Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar İlk Öpücük

İlk Öpücük

3823
0

İlk Öpücük filminin yönetmen koltuğuna, tv dizileri ile adını duyuran Eskişehir doğumlu Murat Onbul oturmuş. İlk Öpücük, yönetmenin ilk uzun metraj filmi. 2004 Yılında vizyona giren ABD yapımı ”İlk 50 Öpücük” ile senaryo aynı. Zaten jenerikte de alıntı yapıldığını yazmışlar. Buda gayet normal. Çünkü, orijinal konu bulmada sıkıntı çekiyor sinema sektörü. Bu nedenle, ya eski filmleri birebir yeniden çekiyorlar yada orijinal fikri sabit tutup konuyu değiştiriyorlar. İlk Öpücük’de o furyaya katılan filmlerden.

Hakan(Murat Yıldırım), kadınlarla uzun süreli ilişki kurmada problem yaşayan çapkın bir adamdır. Birgün karşısına tesadüfen Bahar(Özge Gürel) isminde bir kız çıkar. Hakan, Bahar’a ilk görüşte aşık olur ve yakınlaşmaya çalışır. Ancak, Bahar geçirdiği bir kaza sonucu çok nadir görülen bir hastalığa yakalanır. Kaza gününden sonra yaşanan hiç bir şeyi hafızasında tutamaz ve hergün aynı güne uyanıp yaşamına devam eder. Babası ve ağabeyi de Bahar’ın mutsuz olmasını engellemek için hergün kaza günüymüş gibi davranır ve Bahar’ı bu duruma inandırırlar. Hakan’da olaya dahil olunca işlerin boyutu değişir. Bu sefer Hakan, hergün Bahar’ı kendine aşık etmek zorunda kalır. Peki sonra?…

Filmin orijinal halini daha önce izlediyseniz bu film size çok sıkıcı ve yapay gelebilir. Bu nedenledir ki senaristler senaryoyu yazarken, filmi sıcak tutup izlenebilir kılmak için komedi ağırlıklı karakterler yerleştirmişler. Bence iyi olmuş. Onlarda olmasa film hiç çekilmeyecek ve içi boş bir uyarlama olacakmış. Filmin, orijinal filmi çağrıştıran ismi ve bilinen konusu nedeniyle Murat Yıldırım hayranlarının dışında fazla gişe yapacağını düşünmüyorum. Filmin yönetmeni bence tv’de daha başarılı. Sinemayı pas geçerek dizi film çekmeye devam etsin.

İki başrol oyuncusunun oyunculuklarını beğenmedim. Çok yapay bir oyunculuk sergilemişler. Bir türlü rollerine adapte olamamışlar. Murat Yıldırım, oyunculuk olarak evlendiğinden beri bir düşüş içinde. Sanıyorum rollerine iyi çalışmıyor. Şuan aranan bir aktörüm diye önemsemiyor olabilir ama yakın bir gelecekte böyle giderse kimse kapısını çalmayacaktır. Filmin komedi yükünü çeken Beyti Engin, Hayrettin Karaoğuz ve Sadi Celil Cengiz’in oyunculuklarını beğendim. Özellikle Sadi, bana göre son günlerin parlayan komedi yıldızı.

Sözün özü: Çok boş zamanınız varsa ve oyuncuların hayranı iseniz gidip filmi izleyebilirsiniz ama sinemanızda daha iyi seçenekler varsa onlara yönelmenizi tavsiye ederim. Gidenlere iyi seyirler.

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz