Korkunun Sesi  /  Echoes of Fear

Oturduğunuz evin bir sırrı var mı?

Alysa (Trista Robinson) isminde bir genç kız büyükbabasının ölümü üzerine, kasabaya kendisine bıraktığı eve sahip çıkıp, temizleyip satmak üzere gider. Gelir gelmez evde tuhaf olaylara şahit olur. Göremediği bir varlık Alysa’yı rahatsız etmeye başlar. Sanki kendisine yol göstermek, birşeyler anlatmak istemektedir. Bu durumdan oldukça korkan Alysa kendisine destek olması için kız arkadaşı Steph’i (Hannah Race) yanına çağırır ve olayları birlikte çözmeye çalışırlar..

Çok küçük bir bütçe ve 9 kişilik kısıtlı bir oyuncu kadrosu ile çekilen film, bana göre korku için gerekli olan ortalamayı tutturuyor. Hayaletlerin yaşadığı evde doğaüstü güçlerin varlığını seyirciye hissettirirerek korkutmayı hedefleyen yapım bir nebze de olsa bunu başarıyor. Evde dolaşan hayalet kim ? Evin bodrumunda ne var? Olayların içerisine dışarıdan etki eden birileri var mı? Siz bu sorulara filmin kahramanı gibi müdahil oldunuz mu? Kendi kendinize oturduğum evin bir sırrı varmıdır acaba diye sordunuz mu ? Sormadıysanız eminim bu filmden sonra soracaksınız.

Hayaletlerin var olduğuna inanır mısınız?

Olayları eşeleyip ip uçlarını takip etmek, evdeki hayaletin neyin peşinde olduğunu öğrenip ve ”neden?” sorusuna cevap aramak Alysa’yı bir sonra ki kurban yapabilir. Ürkütücü ev, ışıkların kendi kendine yanıp sönmesi, garip tuhaf sesler, belli belirsiz görülen gölgeler, evdeki eşyaların hareketleri ve diğer garipliklerin sırları çözüldükçe bütün sırlar ortaya çıkıyor. İlk bir saatte yaşanan bu olaylar son 30 dakika da tamamen mantıklı beklenmedik bir yöne evriliyor.

Karı koca yönetmenler, bu filmi izlenebilir kılmak için hayaletli ev filmlerinin özünü damıtmaya çalışıp izleyiciye istediklerini özenli ve doğru şekilde vermeyi hedefleyip, diğer korku filmlerindeki klişelerden mümkün olduğunca uzak durarak, yaşanan olayları dikkatlice kurup çözmeye çalışmışlar. Böylece hikayenin nereye gittiğini öğrendikçe irkiliyor ve yaşananlardan ister istemez rahatsızlık duyuyorsunuz.

Bir filmi ayakta tutan senaryo, kurgu ve oyunculardır. Özellikle, içinde hayalet içeren senaryolar korkusever izleyiciler tarafından daha çok seviliyor. Kurgusu iyi yapılıp oyuncular da rollerine adapte olunca sorun çıkmıyor. Nazik, kibar yaşlı komşu David rolündeki Marshall Hilton ve Trista Robinson oldukça iyi bir performansa imza atıyor. Filmin kadrosunda Amerika’da yaşamını sürdüren Elif Savaş isminde bir Türk oyuncumuz da kısa bir rolü ile yer almış.

Sözün özü : Korkunun Sesi, korku-gerilim filmlerini seven izleyicilere istediğini veren bir yapım. Eğer bu türün meraklısı iseniz kaçırmamanızı tavsiye ederim.

Yönetmen / Senaryo : Brian Avenet-Bradley, Laurence Avenet-Bradley

Görüntü Yönetmeni : Laurence Avenet-Bradley

Oyuncular : Triste Robinson, Hannah Race, Paul Chirico, Marshal Hilton, Norman Zeller, Curt Lambert, Danilo Di Julio, Ian Heath, Elif Savaş

ABD / Korku-Gerilim / 90 Dk.

 

OrtaKoltuk Puanı:

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz