Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar MİKE VE DAVE : AH BİR SEVGİLİ YAPSAK

MİKE VE DAVE : AH BİR SEVGİLİ YAPSAK

697
0

MİKE VE DAVE : AH BİR SEVGİLİ YAPSAK

Mike ve Dave : Ah Bir Sevgili Yapsak filminin yönetmen koltuğuna Amerika doğumlu, daha çok tv’ye yaptığı diziler ve ”Forehead Tittaes(2010), 7 Days In Hell(2015)” uzun metraj sinema filmleri ile tanınan Jake Szymanski oturmuş.

MIKE VE DAVE : AH BİR SEVGİLİ YAPSAK
Adam DeVine – Zac Efron – Anna Kendrick – Aubrey Plaza

Film, adından da anlaşılacağı üzere  bir gençlik eğlenceliği. Biz buna hafif erotik yapımda diyebiliriz. Önce özet: Mike ve Dave, katıldıkları bütün eğlence ve düğünler de sakarlıkları ile olay çıkaran iki kardeştir. Ebeveynleri kendilerinden, ablalarının Hawaii’de yapılacak olan düğününde olay çıkarmamaları için aklı başında kavalye bulmalarını ister. Bunun üzerine iki kardeş, facebook üzerinden kız bulmaya girişirler ve ummadıkları bir ilgiyle karşılaşırlar. Ancak, aradıkları kızları netten değil başka bir tesadüf sonucu bulurlar ve birlikte Hawaii’ye giderler. Olaylar, düğün öncesi ve devamında farklı şekilde gelişir…

EROTİK DİALOGLAR VE KÜFÜR SEYİRCİYİ GÜLDÜR MÜ?

MIKE VE DAVE : AH BİR SEVGİLİ YAPSAK
Adam DeVine – Zac Efron – Anna Kendrick – Aubrey Plaza

Yönetmen filminde, küfür içeren erotik dialoglar ve görüntüler eşliğinde seyirciyi güldürmeyi istemiş. Doğruyu söylemek gerekirse bunda da kısmen başarılı olmuş. 98 Dakikalık süre, sıkılmadan kahkahalar eşliğinde su gibi akıp geçiyor. Bunda, yakalanan 2-3 esprinin kalitesinin payı bir hayli fazla tabi ki.  Filmin hoşuma gitmeyen tek yanı, uyuşturucuyu seyirciye iyi bir şey gibi sunması olmuş.  Küfür ve seksin filmde olmasını hoş görüyorsun da, uyuşturucuyu mu yadırgadın? diye sorabilirsiniz doğal olarak. Haklısınız. Ancak; küfür ve erotik konuşmalar istesek de istemesek de günlük yaşamımız da her toplum da, her arkadaş grubun da yani kısaca her yerde var. Ama, içki ve uyuşturucu yok. Bu nedenle bana göre, espriler kaliteli olduğu müddetçe komedi filmlerin de küfür’ün ve erotikliğin sakıncası yok.

Film, 15 yaş altı seyirciler için uygun değil. Üstü seyirciler ve özellikle bayanlar salondan mutlu bir şekilde ayrılacaktır. Filmin oyunculukları orta düzeyde. Öne çıkan isimlerse Adam DeVine ve Andra Kendrick. Filmin kurgusu ve müzikleri ise fena değil.

Sözün özü: Mike ve Dave : Ah Bir Sevgili Yapsak, eğlenceli bir gençlik filmi özlemi çeken ve olsa da izlesek diyenler için bulunmaz bir fırsat! Kaçırmamanızı tavsiye ediyor, iyi seyirler diliyorum.

MIKE VE DAVE
Adam DeVine – Zac Efron – Anna Kendrick – Aubrey Plaza
MIKE VE DAVE : AH BİR SEVGİLİ YAPSAK
Adam DeVine – Zac Efron – Anna Kendrick – Aubrey Plaza
OrtaKoltuk Puanı:

 

 

 

 

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz