Anasayfa Film Eleştirisi ve Yorumlar Şanslı Logan

Şanslı Logan

906
0

Şanslı Logan  / Logan Lucky

Ocean’s Eleven, Twelve, Thirteen ve Magic Mike filmlerinden tanıdığımız yönetmen Steven Soderbergh’in yönettiği Şanslı Logan 119 dakikalık, komedi-aksiyon türü bir film.

Amerikan Tarzı Arabesk

Amerika’nın diğer yerlerine göre daha fakir olduğunu anladığımız, güney bölgesi Batı Virginia ile Kuzey Carolina arasında geçen öykünün merkezine oturan 3 kişilk aile, Logan’lar çevrede uğursuz bir aile olarak bilinir. Özellikle erkek kardeşler Jimmy ve Clyde bunun canlı örneği olarak dolaşmaktadır. Filmin merkezi büyük abi Jimmy (Channing Tatum) gençliğinde yerel bir sporcuyken, ulusal sporcu hale gelmek üzereyken, sakatlık geçirir ve ömür boyu topallamaya başlar. Jimmy’nin evliliği de uğursuzluğunun diğer kanıtıdır. Boşanır ve eski karısı zengin bir araba satıcısı ile evlidir. Haftada 1 gün ilgilendiği küçük kızı Sadie için mükemmel bir baba gibi görünse de, kızıyla ilgili sözleri unutan, yükümlülüklerini yerine getiremeyen baba, kızına karşı da mahçuptur. Ailenin diğer erkek üyesi olan Clyde (Adam Driver) ise, Irak savaşında bir kolunu kaybetmiş ve plastik bir elle dolaşan, ailenin uğursuzluklarını durmadan anlatan bir barmendir. Kızının başka bir eyalete taşınacağını öğrenen Jimmy, avukat tutmaya karar verdiği anda, topallaması nedeniyle sigorta müfettişlerinin yaptığı incelemede, işletmeye dava açma riski gördüklerinden, atılmasını isterler ve Jimmy işsiz kalır.

Jimmy için kızına kavuşma yolu, Nascar yarışlarında toplanan parayı soymaktır. Bunun için hala hapiste olan efsane soyguncu Joe Bang (Daniel Craig) hapisten kaçırılacak ve soygundan sonra tekrar hapisteki yerine getirilecektir. Fakir ama gururlu gencin, arabesk kokulu temeller üzerine inşa edilmiş öyküsü, bu andan itibaren yönetmen Soderbergh’in elinde güzel, komik, aksiyon dolu bir maceraya dönüşüyor. Ve film hiç bir mantık hatası olmadan kusursuz bir saat gibi işleyerek fianale erişiyor. Filmin oyuncuları usta bir yönetmenin elinde geçmiş deneyimlerini unutturarak başarılı bir şekilde oyunculuklarını sergiliyorlar. Örneğin Daniel Craig’in 007 James Bond olduğunu, bir kaç palan sonra unutuyoruz. O nedenle küçük kız Sadie Logan (Farah Mackenzie) dışında bütün oyuncular neredeyse kusursuz. Şanslı Logan, aksiyon filmi ve Soderbergh sevenlerin kaçırmaması gereken bir film. İyi seyirler dilerim.

Süresi : 119 dakika     Yapımı : ABD      Tür : Komedi-Aksiyon

Yönetmen : Steven Soderbergh        Senaryo : Rebecca Blunt

Oyuncular : Adam Driver, Riley Keough, Channing Tatum, Daniel Craig

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz