Dünyadan Haberler filminde, iç savaşın sona ermesinden sonra diyar diyar dolaşarak hikayeler anlatan emekli asker yüzbaşı Jefferson’ın Teksas’da Kiowa halkından 10 yaşındaki Joanna ile tanışması sonrasında gelişen olaylar hikaye ediliyor.

İç Savaş’ın sona ermesinden beş yıl sonra, üç savaşın emektar askerlerinden olan Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd, artık kurgusal olmayan bir hikaye anlatıcısı olarak diyar diyar gezmekte ve başkanlardan, kraliçelerden haberler şanlı kan davaları, yıkıcı felaketler ve dünyanın en uzak noktalarından sürükleyici maceralar paylaşmaktadır. Teksas’ın geniş arazilerinde, Kiowa halkı tarafından altı yıl önce ele geçirilen ve kendilerinden biri gibi büyütülen 10 yaşındaki Joanna ile yüzbaşının yolları kesişir. Hiç deneyimlemediği bir dünyaya düşmanca yaklaşan Joanna, kendi isteği dışında biyolojik teyzesi ve amcasına dönmektedir. Kidd, çocuğu yasalara göre ait olduğu yere götürmeyi kabul eder. Acımasız vahşi doğada yüzlerce kilometre yol kat ettiklerinde, ikisi de ev diyebilecekleri bir yer ararken hem insan hem de doğa güçlerinin muazzam zorluklarıyla yüz yüze geleceklerdir…

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu Luke Davies ile birlikte yazan Paul Greengrass otururken oyuncu kadrosu Tom Hanks, Helena Zengel, Thomas Francis Murphy, Elizabeth Marvel, Mare Winningham, Neil Sandilands, Fred Hechinger, Michael Angelo Covino isimlerinden oluşturulmuş.

Görüntü yönetmeni : Dariusz Wolski / Kurgu : William Goldenberg / Müzik : James Newton Howard

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz