Hür Köle

Hür Köle filminde, idealleri uğruna imamlığı bırakıp yönetmenlik yapan Mehmet isminde bir adamın dibe vuruşu ve Esma isminde engelli bir kızla tanışması sonrasında değişen yaşamı hikaye ediliyor.

İdealleri için imamlığı bırakıp film yönetmenliği yapan Mehmet, yeni filmi için gereken yatırımı bulamaz. Maddi sıkıntılar içerisinde yaşamını sürdüren Mehmet’in eşi bu sebeple kendisinden boşanır. Küçük kızı Ayşe ile birlikte pansiyonda kalan Mehmet, çekmek istediği filmi için kapı kapı yapımcıları dolaşır, ancak Mehmet’in filmine kimse yatırım yapmaz. Mehmet borç içindedir, parasız kalır ve kızı Ayşe’ye dahi bakmakta zorlanır. Ayşe’yi çocuk yuvasına yerleştirmek zorunda kalan Mehmet, annesinin vefatıyla derin bir üzüntü ve çaresizlikle dibe vurarak hayata yenik düşer. İntiharın eşiğine gelen Mehmet, yaşam hakkında öğütler veren bir dervişin ansızın ortaya çıkmasıyla intihardan döner ve mücadelesine yeniden dört elle sarılır. İlk bulduğu işte, zor şartlar altında otelde bir temizlikçi olarak çalışmaya başlar. Ara sıra kızı Ayşe’yi ziyaret eder. Sağlık sorunlarını, yalnızlığını ve çaresizliğini düşünmeden, çalışarak hayatta var olmaya gayret gösterdiği bir gün, Mehmet’in yolu varlıklı bir ailenin yürüme engelli kızı Esma ile kesişir..

Yönetmen koltuğuna filmin senaryosunu da yazan Mehmet Tanrısever otururken oyuncu kadrosu Soydan Soydaş, Seçil Buket Akıncı, Tarık Tanrısever, Yaşar Alptekin, Engin Yüksel, Halil İbrahim Kalaycıoğlu, Aslı Erdemir, Melike Balçık isimlerinden oluşturulmuş.

Yapım : Feza Film

Türkiye Dağıtım : CJ Entertainment Turkey

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz