Sırlar Kitabı filminde, bir yayıncı şirketin merakla beklenen bir romanın tercümesi içi 9 tercümanla anlaşması ve tercüme yapılırken ilk on sayfasının internette yayınlanması sonucu gelişen olaylar hikaye ediliyor.

Dokuz tercüman ile çok satan bir serinin merakla beklenen son kitabının çevrilmesi için bir anlaşma yapılır. Tercümanlar, işe başlamadan önce dışarı ile tamasın mümkün olmadığı lüks bir sığınağın içine yerleştirilir. Her şey gayet güzel bir şekilde ilerlerken romanın ilk on sayfasının internette yayınlanması işlerin karışmasına neden olur. Çeviriyi internette yayınlayan dokuz tercümandan biridir ve yayıncı kuruluş onun maskesini düşürmek için her şeyi yapmaya hazırdır..

Orijinal ismi ”Les Traducteurs” olan filmin yönetmen koltuğuna senaryosunu Romain Compingt, Daniel Presley ile birlikte yazan Regis Roinsard otururken oyuncu kadrosu Lambert Wilson, Olga Kurylenko, Riccardo Scamarcio, Sidse Babett Knudsen, Eduardo Noriega, Alex Lawther, Anna Maria Sturm, Frédéric Chau isimlerinden oluşturulmuş.

Türkiye Dağıtım : Filmartı

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here