Uzun Zaman Önce filminde, bir ilçede yaşayan Ahmet ve Sevgi isminde karı koca ile Ahmet’in kardeşi Mehmet’in ilçeye gelen bir yabancıyı öldürmeleri sonucu gelişen olaylar hikaye ediliyor.

Sıradan bir yaşamları olan genç bir adam olan Ahmet ile kuaför dükkanı işleten karısı Sevgi’nin evliliklerinin üzerinde bir süredir kara bulutlar dolaşmaktadır. Ahmet, eşi ile arasındaki sorunun başka bir adamdan kaynaklandığını düşünmektedir. Karısının kendisini aldattığından şüphelenen Ahmet’in bu düşüncesi, kasabaya bir yabancının gelmesi ile iyice artar. Ahmet’in kardeşi olan Mehmet’in hayatı, bir gece yarısı köhne bir gaz istasyonunda bulunduğu sırada aldığı telefonla alt üst olur. Telefonun ucunda kardeşi Ahmet vardır ve kendisinden yardım istemektedir. Kardeşine yardım etmekten başka çaresi olmayan Mehmet, vakit kaybetmeden kardeşinin yanına gider. Bir araya gelen iki adam, kendilerini işledikleri cinayetin ortasında bulur..

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Cihan Sağlam otururken oyuncu kadrosu Onur Dikmen, Serdar Orçin, Reha Özcan, Ümit Çırak, Sevinç Erbulak, Zeynep Kaçar, Nihan Okutucu, Esra Bezen Bilgin, Sedat Kalkavan isimlerinden oluşturulmuş.

Yapım : CSC Film / Kuzen Film / Filmada

Türkiye Dağıtım : Başka Sinema

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz