Ecinni

Ecinni filminde, kardeşinim kaybolmasının ardından cinlerle iletişime geçen Kadir isminde genç bir adamın yaşadıkları hikaye ediliyor.

Kadir, başarılı bir üniversite öğrencisidir. Henüz 7 yaşındayken kardeşi Duygu’nun kaybolması onu çok etkilemiştir. Bu nedenle o zamandan itibaren cinlerle bir şekilde iletişim kurar. Artık genç bir delikanlı olan Kadir, iletişim fakültesinde okumaktadır ve aklında bir belgesel çekmek vardır. Osmanlı’da kalma 400 yıllık bir köyde belgesel çekmeyi kafasına koyan Kadir, arkadaşlarını da ikna ederek harekete geçer. Tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra yakın arkadaşı Hakan, sevgilisi Aslı ve üniversiteden iki kız arkadaşı ile birlikte köye doğru yola koyulur. Fakat onlar daha köye gitmeden türlü garip olaylar yaşanmaya başlarlar. Köye geldikten sonraki gün yaşadıkları olaydan sonra Kadir, 15 yıl boyunca bir cin ailesinin kendisine öğrettiklerini uygulamaya karar verir. Ancak Kadir ve arkadaşları hiç hesap etmedikleri bir sürprizle karşı karşıya kalır..

Görüntü yönetmenliğini ise Ahmet Yaşar Gümüş‘ün üstlendiği filmin yönetmen koltuğuna senaryosunu da yazan Mehmet Sağlam otururken oyuncu kadrosu Batuhan Zeybek, Erol Üzümcü, İlke Ketboğa, Ahmet Süha Çağrıcı, Kübra Özyıldız, Dilara Yardımcı, Öznur Ulutaş isimlerinden oluşturulmuş.

Yapım : SAĞLAM FİLM

Türkiye Dağıtım : BİR FİLM

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz