Anasayfa Vizyon Filmleri 1 OCAK 2016 VİZYON FİLMLERİ

1 OCAK 2016 VİZYON FİLMLERİ

939
0

ALVİN VE SİNCAPLAR

Bir dizi yanlış anlaşılmanın sonrasında Alvin, Simon ve Theodore, Dave’in yeni sevgisilisine New York’ta evlenme teklifi edeceğini düşünmeye başlarlar. Şimdi önlerinde Dave’i bu kararından vazgeçirip arkadaşlarını kaybetmeyi ve berbat bir üvey kardeşe sahip olmasını önlemek için üç günleri vardır..

TÜR: Animasyon-Aile                  SÜRE: 86 Dk.                  ÜLKE: ABD

Yönetmen: Walt Becker
Yapımcı:  Janice Karman, Ross Bagdasarian
Oyuncular: Jason Lee, Tony Hale, Kimberly Williamss-Paisley, Justin Long, Matthew Gray Gubler, Jesse McCartney, Kaley Cuoco-Sweeting, Anna Faris, Christina Applegate


KOCAN KADAR KONUŞ 2 : DİRİLİŞ

Kıvanç Baruönü yönetmenliğinde, senaryosu Kıvanç Baruönü ve Şebnem Burcuoğlu’na ait olan filmin baş rollerini Ezgi Mola ve Murat Yıldırım paylaşıyor. Kocan Kadar Konuş’un bu devam filminde, geleneksel Türk kızı kalıplarına ve nesiller boyu devam eden “ne derler korkusuna” meydan okuyan Efsun, hayatının aşkı Sinan’a evlenme teklif eder ve düğün süreci başlar. Ancak; her genç kızın kabusu, Efsun ve Sinan’ın hikayesine de her zaman olduğu gibi aileler karışır. Kocan Kadar Konuş: Diriliş izleyiciye tıpkı ilk filmdeki gibi romantik ve eğlenceli iki saat geçirtmeyi vaat ediyor. Serinin ikinci filminde de ilk filmdeki gibi salonlarda kahkaha hiç eksik olmayacak. Film, Şebnem Burcuoğlu’nun çok satan ikinci romanından uyarlanmış.

KOCAN KADAR KONUŞ 2 : DİRİLİŞ

TÜR: Komedi                SÜRE: 98 Dk.                 ÜLKE: Türkiye


BASKIN : KARABASAN

Genç yetenek Can Evrenol’un yönettiği Baskın: Karabasan filminin Amerika dağıtım hakları IFC Midnight tarafından satın alındı. İlk kez bir yerli korku filminin Amerika’da gösterime girecek olmasının yanı sıra ABD’de en fazla kopya sayısı ile gösterime giren Türk filmi de Baskın:Karabasan olacak.

TÜR: Korku                  SÜRE: 96 Dk.                  ÜLKE: Türkiye-ABD

Uluslararası basında; “IFC Midnight büyük ihtimalle elinde altın değerinde bir potansiyel tuttuğunun farkında. Film, Toronto Film Festivali Midnight Madness seçkisinde gösterildi ve yoğun kan ve acımasız vehşeti ile övgü topladı.” şeklinde yorumlar aldı. Film Amerika’da 2016’nın ilk yarısında, New York dahil en az 5 şehirde olacak şekilde korku filmi severler ile buluşacak.BASKIN


DENİZİN ORTASINDA

Charles Leavitt’in senaryosunu yazdığı film, Nathanial Phillbrick’in aynı isimli romanından Beyaz Perdeye aktarılmış. 1820 yılında Nantucket isimli balina avlamakta olan bir geminin, dişli bir İspermeçet balinasının saldırısı sonucunda parçalanmasının hikaye edildiği filmde, Pasifik Okyanusu’nun kalbinde yaşanan bir ölüm kalım  mücadelesi anlatılıyor. Sadece 8 kişinin canlı olarak kurtulduğu bu olay, daha sonra ünlü yazar Herman Melville’in yazdığı Moby Dick efsanesine de ilham vermiş.

TÜR: Macera-Fantastik                  SÜRE: 122 Dk.                  ÜLKE: ABD

Geçtiğimiz yıl Zafere Hücum filmiyle bir kere daha izleyicinin kalbini kazanan Ron Howard’ın kamera arkasına geçtiği film, ünlü yönetmen ile karizmatik aktör Hemsworth’ün ikinci iş birliği. Filmde aynı zamanda Cillian Murphy, Brendan Gleeson, Ben Whishaw ve Tom Holland gibi isimler yer alıyor.


DHEEPAN

Dheepan hakkında: Başta Coen Kardeşler ve Xavier Dolan olmak üzere tüm Cannes jürisini kendine hayran bırakan, “Pas ve Kemik” ve “Yeraltı Peygamberi” filmleriyle tanıdığımız Jacques Audiard’ın Cannes’ın en büyük ödülünü kazanan son filmi, Paris’te Sri Lankalı üç mülteci üzerinden tüm dünyadaki sığınmacıların çektiği zorlukları ele alıyor. Filme adını veren Dheepan’ı 1980’lerdeTamil Kaplanları’nda çocuk asker olan romancı Antonythasan Jesuthasan canlandırıyor. Sri Lanka’da sona eren iç savaştan kaçabilmek için Dheepan, bir kadın ve bir kız çocuğuyla bir aileymiş gibi davranarak mülteci olarak Fransa’ya gider. Paris dışında bir toplu konuta yerleştirilen üçlü, bir yandan göçmen olarak kültür çatışmasını aşmaya çalışırken bir yandan da gündelik şiddetle ve “ailevi” meselelerle uğraşmak zorunda kalacaktır.

Aşkı, sevgiyi, savaşmayı ama en çok da aile olabilmeyi bize baştan öğreten, son dakikasına kadar nefeslerinizi tutarak izleyeceğiniz yılın Altın Palmiye ödüllü filmi.

DHEEPAN

TÜR: Dram                  SÜRE: 105 Dk.                 ÜLKE: Fransa

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz