Anasayfa Vizyon Filmleri 25 ARALIK 2015 VİZYON FİLMLERİ

25 ARALIK 2015 VİZYON FİLMLERİ

1498
0

                                                       THE LOBSTER

TÜR : Bilimkurgu-Komedi-Dram  SÜRE: 118 DkÜLKE: İrlanda-Fransa-İngiltere-Yunanistan-Hollanda

THE LOBSTER

The Lobster’da,insanoğluna yakın olan bir gelecekte ilginç bir Distopya Öyküsü anlatılıyor. Yalnız kalmış, ilişkisi olmaya insanların tutuklandığı, alternatif bir gelecekte, bekar insanlar korkunç bir otele yerleştirildikten 45 gün sonra, kendileriyle eşleşen kişiyle ilişkiye başlamak zorunda kalıyorlar. İlişkilerinde başarıyı yakalayamazlarsa, kendilerinin seçtikleri bir hayvana dönüştürülüyorlar..

THE LOBSTERDogtooth ile dikkatle üzerine çeken yetenekli Yunan asıllı yönetmen Yorgos Lanthimos’un kamera arkasına geçtiği film, alışılmışın oldukça dışında, ilginç bir distopya öyküsü sunuyor izleyiciye.

THE LOBSTER

Başrollerini Colin Farrell, Ben Whishaw, Rachel Weisz ve Lea Seydoux gibisi isimlerin paylaştığı film; distopya meraklılarının ilgisini çekecek gibi görünüyor!

THE LOBSTER


                                                    SON EFSANE

TÜR  : Biyografik-Dram  SÜRE: 103 Dk.  ÜLKE: İngiltere-Fransa

SON EFSANE

 

İrlanda’lı bir spor muhabiri, ünlü sporcu Lance Armstrong’un Fransa Bisiklet Turu birinciliklerini performans arttırıcı maddeler kullanarak elde ettiğine inanmaktadır ve gerekli kanıtları bulmak için uzun soluklu bir maceranın içerisine atılır.

SON EFSANE

David Walsh’un kitabından sinemaya uyarlanan filmin yönetmeni en son Philomena filmiyle izleyici karşısına çıkan Stephen Frears. Filmde ünlü bisikletçiye Ben Foster hayat verirken oyuncu kadrosunda Foster’a Lee Pace, Dustin Hoffman, Jesse Plemons ve Chris O’Dowd gibi isimler eşlik ediyor.

SON EFSANE

                                                 POINT BREAK

TÜR   : Polisiye-Gerilim-Aksiyon  SÜRE : 113 Dk.  ÜLKE : ABD

POİNT BREAK

Johnny Utah,genç bir FBI ajanıdır.Gizli bir görevle,elit sporculardan oluşan ve başında Bodhi isimli bir adamın yer aldığı hırsızlık çetesine sızar.Çok çeşitli yeteklere sahip olan bu sporcular,sıra dışı yöntemler kullanmaları nedeniyle polis güçlerinin dikkatini çeker. Utah,kimliğini gizleyerek bu ekip ile suç odaklarının aralarındaki bağı ispatlamaya çalışır.

POİNT BREAKPOİNT BREAKPOİNT BREAK


 

                                                         SAKLI

TÜR : Dram   SÜRE : 102 Dk.  ÜLKE : TÜRKİYE

SAKLI

 

Mahir Bey, kendi halinde ve vakur kişiliği ile bilinen başarılı bir müzisyendir. Müzik kariyeri ise gençlik yıllarına kadar dayanmaktadır. Duru ise henüz üniversiteye giden, orta halli bir ailenin kızıdır. Genelde içine kapanık ve sessiz bir kişiliği vardır. Duru’nun babası Ali Bey ise tipik bir orta sınıf, muhafazakar aile babası olarak ev içinde kuralcı ve kızlarına karşı baskıcıdır; bir o kadar da “geleneklerine” bağlı olan bir adamdır. Mahir Bey ve kızının okul arkadaşı Duru’nun arasında adı konulamayan bir çekim oluşur ama ikisinin de birbirlerine karşı çekinceleri vardır. SAKLISelim Evci’nin üçüncü uzun metrajlı filminde İlhan Şeşen, Settar Tanrıöğen ve Türkü Turan baş rolleri paylaşıyor.SAKLI

 


                                              BUZ VE GÖKYÜZÜ

TÜR : Belgesel  SÜRE : 89 Dk.  ÜLKE : Fransa

BUZ VE GÖKYÜZÜ

Buzul bilimci Claude Lorius, Antarktika da gerçekleştirilen bir kutlama töreni sırasında ilginç bir detay fark eder. Sondajdan çıkan bir buz kalıbını viskisine atar ve erimekte olan buzda yıllarca önce sıkışmış hava olduğunu fark eder. Bu aslında bir tarihi eserdir.BUZ VE GÖKYÜZÜŞimdi 82 yaşında olan ünlü bilim adamı Lorius’un,1957’de başlayan bu araştırma serüveni Oscar ödüllü yönetmen Luc Jacquet tarafından bir vasiyetnameye dönüştürülür. Jacquet, izleyicilere buzulların kalbinde gizlenmiş gerçekleri birinci ağızdan öğrenme fırsatını bu filmle sunuyor. Üzerinde hayatını sürdürdüğümüz gezegenin on binlerce yıllık tarihi,buzullarda donmuş halde keşfedilmeyi bekliyor..BUZ VE GÖKYÜZÜ


                                     BARCELONA’DA YILBAŞI GECESİ

TÜR : Komedi  SÜRE : 95 Dk.  ÜLKE : İspanya

 Barselona’da Bir Yaz Gecesi filminin yönetmeni Dani de la Orden, bu kez de Barcelona’da bir yılbaşı gecesi bizlere birçok aşk hikâyesinin kapılarını aralar. Sevginin farklı hallerinin anlatan filmin oyuncu kadrosunda Francesc Colomer, Jan Cornet, Joan Dausà gibi isimler yer alıyor.

BARCELONA'DA BİR YILBAŞI GECESİ


                                              KAR KORSANLARI

TÜR : Tarihi-Dram  SÜRE : 83 Dk. ÜLKE : Türkiye

1981 yılında geçen film, 1980 darbesi sonrasında Kars’ta yaşanan bir hikayeyi ele alıyor. O dönem aylarca karla kaplı olan bölgede darbenin getirdiği birçok sorunun yanısıra kömür bulmak da imkansızdır. Kömür yalnızca imtiyazlı kişilerin ve bazı devlet kurumlarının ulaşabildiği bir nimet niteliğindedir. Yakın üç arkadaş olan Serhat, Gürbüz ve İbrahim darbenin ardından gelen karne tatilinde oyun oynamak yerine kömür aramaya başlar. En temel ihtiyaçlarından biri olan ısınma ihtiyacı için verecekleri bu mücadele çocukluklarını şekillendirir ve bir dayanışma hikayesine dönüşür.

Faruk Hacıhafızoğlu’nun senaryosunu yazıp, yönetmenliğini yaptığı filmin başlıca rollerinde Taha Tegin Özdemir, Yakup Özgür Kurtaal, Ömer Uluç ve İlker Sır gibi isimler yer alıyor.

KAR KORSANLARI

KAR KORSANLARIKAR KORSANLARI

 

 

 

 

KAR KORSANLARI


                                              ERTUĞRUL 1890

TÜR : Tarihi-Dram  SÜRE : 102 Dk.  ÜLKE : Türkiye,Japonya

ERTUĞRUL 1890

Film, iki ülkenin, Japonya-Türkiye, dostluğunu pekiştiren iki tarihi olayı anlatıyor. 1887 yılında Japon heyetinin İstanbul’u ziyaret etmesinin ardından Osmanlı firkateyni olan Ertuğrul Japonya’ya gider. Ertuğrul Japonya’dan geri dönmek için yola çıktığında ise kayalıklara çarpar ve 681 kişiyle sulara gömülür.ERTUĞRUL 1890

ERTUĞRUL 1890

Firkateynden yalnızca 69 kişi sağ kurtulur. Yaralılar sahile ulaştığında Japon köylüler tarafından misafir edilirler. İlerleyen yıllarda Türk-Japon dostluğuna atfen kazanın yaşandığı bölgeye anıt dikilir. 1985 yılında İran-Irak savaşı esnasında ise; Saddam’ın emriyle Tahran hava alanının 24 saat içinde kapatılacağı duyurulur. Bunun üzerine Japonya dışında bütün ülkeler uçaklarını göndererek kendi vatandaşlarını Tahran’dan çıkarır. Bu durumu öğrenen dönemin başbakanı Turgut Özal’ın talimatıyla, Tahran’ın tandığı sürenin bitimine yakın pilot Ali Özdemir’in yönettiği Türk uçağı Tahrandaki 215 Japon yolcuyu kurtarır.  ERTUĞRUL 1890 Bu tarihi gerçeklerden yola çıkan Japonya ve Türkiye ortak yapımı filmin kadrosunda Seiyou Uchino, Kenan Ece, Shioli Kutsuna, Alican Yücesoy, Yui Natsukawa, Uğur Polat, Yukiyoshi Ozawa, Mehmet Özgür, Deniz Oral ve Tamer Levent gibi isimler bulunuyor.ERTUĞRUL 1890ERTUĞRUL 1890


                                                          DELİBAL

TÜR : Romantik-Dram  SÜRE : 97 Dk.  ÜLKE : Türkiye

Başrollerini Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu, Hüseyin Avni Danyal, Laçin Ceylan, Mustafa Avkıran, Nazan Kesal, Toprak Sağlam’ın paylaştığı romantik filmde aynı üniversitede öğrenci olan Barış ve Füsun’un tutku dolu aşk hikayesine tanıklık edeceğiz. Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış hayatın tadını çıkarmaktan keyif alan birisidir.DELİBAL

Füsun’u ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır. Aşkı ona tattıran bu kız kimdir? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmak ister ve ulaşır da…DELİBAL

Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar. Yönetmenliğini Ali Bilgin’in, senaristliğini ise Yıldırım Türker’in üstlendiği Delibal yakında vizyonda olacak.

DELİBALDELİBAL

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz