Kartal Eddie / Eddie The Eagle

Eddie Edwards’ın gerçek yaşam öyküsünden yola çıkılarak hazırlanan biyografik bir film Eddie The Eagle. Yapım maliyeti 23 Milyon dolar olarak belirtilmiş.

Küçücük bir çocuğun evin küvetinde, kendi su altında kalma rekorunu kırması ve bavulunu hazırlayıp, Roma olimpiyatlarına katılmaya karar vermesi ve sonrasında yola çıkmasıyla başlıyor film. Tüm hayatı boyunca oğlunu seven ve her durumda ona destek veren annesi, mutfaktan metal bisküvit kutusunu veriyor, madalyalarını koyması için…

KARTAL EDDİE

Film öyle karmaşık giriş, gelişme sahnelerine sahip değil, karmaşık durumları, değişen karakterlere de sahip değil. Tek dayanak noktası gerçek hikayedeki gibi kahramanın istekli, kararlı, korkusuz olması. Olimpiyatlara katılma çabasını aşama aşama seyrettiyor film.

Bir duvarcı ustasının oğlu olan orta sınıf bir insanın, gün gelip kendinden bahsettirmesi, bir ülkenin rekorlarını kırmasını keyifle izliyoruz.

KARTAL EDDİE

Filmin güçlü yanlarından biri hiç kuşkusuz Hugh Jackman’ın oynadığı Bronson Peary karakteri, döneminin yetenekli sporcusu, yıllar geçtikten sonra başarısızlıklarıyla başa çıkmak adına, ayyaş, serseri ve kayıp bir karakteri olmuştur. Kendinden yardım isteyen Eddie Edwards’ın ne yeteneği, ne parası vardır. Sadece azmi, korkusuzluğu ve varmak istediği hedefi vardır. Üstelik tek içkisi de süttür.

KARTAL EDDİE

Tüm açıklamalardan anlaşılacağı üzerine, Eddie The Eagle bir aile filmi, sinemada sanal kahramanlardan sıkıldıysanız, gerçek karakterler nerde? Diye soruyorsanız size cevap bu filmde. İzlemekten keyif alacaksınız.

Edie1

OrtaKoltuk Puanı:

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz