Baba Parası

Baba Parası filminde, birbirlerinden habersiz babaları aynı anneleri farklı kardeşlerin babalarının mirasını almak için biraraya gelmeleri sonucu gelişen olaylar mizahi bir dille hikaye ediliyor.

Bir zengin bir fakir, bir siyahi, bir beyaz, bir profesör, bir cahil, bir köylü, bir şehirli, bir Hıristiyan, bir Müslüman kardeş olabilir mi? Eğer yakın zamanda ölen, ülkenin en zengin insanının gayri meşru çocukları ve yasal varisleri olduklarını öğrenirlerse neden olmasın… Para herkesi birleştirebilir.

Konu kadın olduğunda yer yüzünün en hümanist insanı olan öz babaları din, dil, ırk ,mezhep, sosyal statü hatta güzellik, çirkinlik ayrımı yapmamış ve ölünce arkasında büyük bir miras bırakmıştır. İlk defa bir araya gelen kardeşler o kadar çeşitlidir ki görüntüleri birbirinden çok farklıdır.

Kendilerine düşen payı almak için bekleyen kardeşler ikinci büyük şoku yaşarlar. Mirasın tamamına içlerinden sadece birisi sahip olabilecektir “en kötü olanı”. Ortada babasının mirasını koyduğu dev bir kasa vardır ve bu kasanın şifresini ancak babası gibi aç gözlü, düzenbaz, acımasız, zeki, uçarı çocuk bulabilecektir. Hem de üç günlük kısa bir süre içinde. Şifreyi bulmak için kardeşler arasında kıyasıya yarış başlar. Kardeşler, para için insanın ne kadar ileri gidebileceğinin komedisini sergilerler.

Yönetmen koltuğuna, filmin senaryosunu da yazan Selçuk Aydemir otururken oyuncu kadrosu Ahmet Kural, Murat Cemcir, Devrim Yakut, Rasim Öztekin, Yağmur Tanrısevsin, Özgür Emre Yıldırım, Deniz Barut, Demir Karahan, Osman Alkaş, Ayhan Taş, Ferhan Şensoy, Oya Gürel, Kenan Civiniz, Ozan Aslan, Yağmur Karabal, Almila Ada, Zehra Yılmaz, Giray Altınok, Çorumlu Amir, Haydar Kuduz, Buse Çelik, Emre Keskin, Eylem Caner isimlerinden oluşturulmuş.

Yapım : TR 40 33 Productions

Türkiye Dağıtım : CJ Entertainment Turkey

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz