Dizi, Georgia Miller’ın yaşadığı zorluklardan yola çıkarak kendi çocuklarını daha rahat yaşatmaya çalışmasını anlatıyor. Georgia rolündeki Brianne Howey performansıyla yazılan karakteri çok iyi yansıtıyor.

Taşındıkları yeni yerde çocukları arkadaş edinmeye çalışırken anneleri bildiği en iyi işi yapmaya devam ediyor. Ginny ve Georgia, Georgia’nın babasından gördüğü şiddetten kaçarak hayatla çok erken yaşta tanışmış bundan dolayı çocukları için güzelliğini ve ikna kabiliyetini kullanarak zengin erkekleri eline düşüyor.

Georgia erkeklerin güzellik algılarına olan bakış açılarını ve güzel bir kadın görünce onlarla beraber olma iç gidisünden faydalanarak hem çocuklarına hem de kendine güvence sağlıyor. Bundan dolayı georgia ve çocukları sürekli şehir değiştiriyorlar. Zira georgia bir kişiye bağlı kalmak yerine onun elinden varlıklarını alıp başka bir avın peşine düşmeyi daha çok seviyor. Peşine düştüğü avları avucunun içerine düşürüp elinden alıcaklarını alıp kapı dışarı ediyor. Tüm bunları yaparken de çocuklarının ruhsal sağlıklarına ve onlara karşı olan davranışlara çok önem veriyor.

Çocuklarının hiçbir şekilde yokluk çekmemelerini ve çok iyi şartlarda yaşamalarını istiyor. Olabildiğince çocuklarına alanlar açıp yaşamalarını sağlıyor. Kendi ayaklarının üzerinde sağlam bir şekilde durabilsinler diye yaptıkları her şeyde arkalarında durup onları yapmaları konusunda teşvik etmeye çalışıyor. Lakin Ginny pek annesi gibi düşünen ve onun gibi yaşayan bir birey değil – yani en azından başlangıçta öyle sanıyor-.

Ginny annesinin tam olarak neden eş veya sevgili değiştirdiğini bilmiyor – libido veya flörtözlük olarak adlandırıyor-. Annesinin sürekli sevgili değiştirmesinden bundan dolayı rahatsız ve tabi ki annesinin ilişkileri yüzünden sürekli şehir değiştirmek zorunda kalmaktan da. Yola çıkmak iyidir ama daha iyisi yolculuğun kendisidir. Hepimiz bugün bile gideceğimiz yere varmak değil yolculuğu severiz. Zira vardıktan sonra yeni birileriyle tanışmak baştan kendimizi anlatmak zor gelir. Lakin ginny bunu sürekli yaşıyor ve arkadaş edinemeden tekrar başka bir yere taşınıyor. Bu durum da annesiyle Ginny arasında bir çatışmaya neden oluyor. Bunun yanında ginny annesine göre daha tutucu olması sebebilye çeşitli çatışmaların içinde kendilerini buluyorlar.

Dizi çeşitli açmazlar barındırıyor. Ben diziyi bitirdikten sonra da kendi açımdan da düşündüm ve net olarak karar veremedim kimin haklı olduğuna galiba Ali Lidar‘ın kitabının isminde olduğu gibi herkes haklı.

Senaryonun sadece anne kız çatışması içerisinde bırakılmayıp derinlik oluşturması ve toplumsal sorunların işlenmesi diziye çok fazla sürpriz alan açıyor seyirciyi bu sayede çok kez ters köşe yapıyor. İzleyici körü körüne klasik ve bıkkınlık veren ebeveyn çocuk tartışması hikayesi içerisine hapsetmiyor.

Dizinin yazarı Sarah Lampert‘ın geçmişte içerisinde bulunduğu Haze projesini de dikkate alınca aslında sarah’ın katettiği mesafeyi çok net görüyoruz. Tabi bunun yanında geçmişteki projesinden bazı şeyleri Ginny ve Georgia’yaya da uyarladığı söylenebilir. Bunun dışında Georgia’nın yanı sıra Ginny gibi bir genç bireyin hayatına odaklanıldığı için çok sayıda karakter gösteriliyor lakin birçoğu yüzeysel bir şekilde bırakılıyor.

Dizi Yönetmenleri : Anya Adams, Catalina Aguilar Mastretta, Renuka Jeyapalan, Sudz Sutherland, Aleysa Young

Senaryo Yazarları : Briana Belser, Mike Gauyo, Sarah Lampert, Danielle Hoover, David Monahan, Tawnya Bhattacharya, Debra J. Fisher, Ali Laventhol

Görüntü Yönetmeni : Gavin Smith

Kurgu : Erin Deck, Jonathan Eagan

Müzik : Ben Bromfield, Lili Haydn

Oyuncular : Brianne Howey, Antonia Gentry, Diesel La Torraca, Jennifer Robertson, Felix Mallard, Sara Waisglass, Scott Porter, Raymond Ablack, Mason Temple, Katie Douglas, Chelsea Clark

ABD / Romantik-Komedi-Dram / 10 Bölüm 40 Dk.

OrtaKoltuk Puanı:
İLEGinny ve Georgia
KAYNAKGinny ve Georgia
Önceki yazıI Care A Lot / Çok Önemsiyorum
Sonraki yazıTenere

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz