Anasayfa Film Fragmanı Neruda

Neruda

340
0

Neruda filminde, 1940’lı yıllarda Komünist Parti’ye katılmak için kendi ülkesinde bir kaçak haline gelen, Nobel ödüllü Şili’li şair Pablo Neruda’nın peşine düşen bir müfettişin yaşadıkları hikaye ediliyor. 1947 yılında Pablo Neruda siyasete atılmış ve senatör seçilmiştir. Karısı ile beraber parıltılı bir hayat yaşamaktayken hükümet tarafından ‘hain’ ilan edilince bir gecede kaçak durumuna düşer. Dostlarının tavsiyesi üzerine gizli bir operasyonla gönüllü bir sürgüne yollanır. Acar polis dedektifi Oscar ise, hükümet tarafından dünyaca ünlü şairin peşine düşüp onu yakalamakla görevlendirilir. Çok geçmeden Oscar, Neruda’yı takıntı haline getirecektir.

Nobel Edebiyat ödüllü şair Pablo Neruda’nın hayatının en belirleyici dönemine odaklanan ve 2017 Altın Küre Ödülleri’ne Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday olan “NERUDA”nın Türkçe afişi ve fragmanı yayınlandı. Ülkemizde 10 Mart’ta vizyona girecek olan, Gael García Bernal’in performansıyla yıldızlaştığı filmin yönetmenlik koltuğunda Oscar adayı “No”, “The Club” ve “Jackie”nin yönetmeni Pablo Larraín oturuyor.

Pablo Neruda, Nobel konuşmasında kaçak olarak yaşadığı ve filme de konu olan bu 2 yıllık dönemi “Yaşadım mı, yazdım mı, düşledim mi bilmiyorum” sözleriyle tanımlamıştı. Pedro Almodóvar’ın “bu sene izlediğim en iyi film” dediği, Variety tarafından “büyüleyici derecede yaratıcı” şeklinde nitelenen filmin yapımcılarından biri ise Türk yapımcı Renan Artukmaç.

Yönetmen koltuğuna Pablo Larraín’nin oturduğu filmin baş rollerini Gael García Bernal, Luis Gnecco ve Alfredo Castro paylaşmış.

Türkiye Dağıtım : BAŞKA SİNEMA

NerudaNerudaNerudaNerudaNeruda Neruda NerudaNeruda

CEVAPLA

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz